Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Novinky 2Q

Novinky 2QUdálosti za 2. čtvrtletí roku 2020 v Potravinové bance Plzeň

V druhém čtvrtletí roku, tedy od 1. dubna do 30. června, jsme zaznamenali vyšší počet žádostí o potraviny. Byla to kritická doba pro velké množství lidí, kteří se náhle ocitli bez financí. Bohužel bez jarní sbírky potravin a faktu, že od většiny obchodních řetězců  se v této době výrazně snížily dary naší potravinové bance, jsme se začali ocitat v téměř prázdných skladech, bez důležitých komodit. 

Naštěstí je kolem nás spoustu skvělých lidiček, kteří neváhali a do banky přispívali základními potravinami a drogerií. Tímto jim všem chceme poděkovat, že v této době nepodlehli panice a odvážili se odkrojit si ze svého a darovat to lidem, kteří měli štěstí méně. 

dar anonym  dar drobný dárce  dar anonymní

Byli jsme svědky spousty nezištných gest, které má na svědomí např. Adra, o.p.s. - dobrovolnické centrum a Červený kříž, kteří poskytli roušky nejen nám a našim odběratelským organizacím, ale i mnoha dalším, tedy musíme vyzdvihnout práci jednotlivců, kterým nebyl osud lidí lhostejný a aktivně se podíleli na výrobě ochranných pomůcek v našem kraji. Daru se nám dostalo i od společnosti Autobaterie Mulač, která nám poskytla termoboxy a poslouží tak organizacím, které v teplých měsících převážejí chlazené potraviny. 

roušky  dar mulač

Další, kdo v této době přispěl ke zlepšení podmínek klientů našich odběratelských organizací, je společnost Lactalis CZ, s.r.o., která nás zásobila mléčnými výrobky a celkem nám darovala téměř 3,5 tuny potravin. Velice si toho ceníme.

95919335_2852336921531649_7936255395775905792_n.jpg  dar kunín  dar lactalis

V tomto období mimořádných opatření, kdy některé organizace spíše musely omezovat své služby, jsme naopak pracovali na plné obrátky. Bylo to pro nás často velmi náročné, ale přesně pro tyto situace tu jsme a společnými silami jsme překlenuli toto období a nashromáždili tak 38 tun potravin a drogerie a vydali 35 tun neziskovým a humanitárním organizacím, které to dále přerozdělily mezi klienty ve finanční tísni. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů