Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Novinky 3Q

Novinky 3QUdálosti za 3. čtvrtletí roku 2020 v Potravinové bance Plzeň

V období mezi 1.7. - 30.9. 2020 jsme do naší banky obdrželi z obchodních řetězců, sbírky potravin a darů celkem 37 tun potravin.

Ačkoliv se situace v našem skladu způsobená koronavirovou krizí lehce zlepšila opětovným zapojením do darování některých obchodních řetězců a poptávka se přestala rapidně navyšovat návratem do zaměstnání některých lidí, stále jsme zaznamenávali zvýšenou poptávku po potravinách a materiální pomoci. A tak se stalo, že neziskovým a humanitárním organizacím jsme za toto období vydali více potravin, než jsme v tomto období přijali. Vydáno bylo  38,5 tun potravin a nám se tak výrazně snížila zásoba trvanlivých potravin na další období.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem dárcům, kteří darovali ve sbírce, kterou společně s Českou federací potravinových bank pořádal řetězec Tesco po celé České republice ve všech svých obchodech od 19. 6. - 31.8. a celkem se tak vybralo 21 tun potravin. 

Také se nám naskytla možnost zpestřit klientům jídelníček a to díky darům z Ekozahrady Raková, za kterou děkujeme.

Situace, která velice zasáhla nejen samoživitele, si všimla i média a na základě toho se u nás natáčela reportáž o současné situaci samoživitelů, zvýšené poptávce po potravinách a  téměř prázdných skladech, s kterými se teď musí potravinové banky potýkat.

Doufáme, že se situace v našich skladech brzy zlepší a my stále budeme moci pomáhat lidem, kteří to potřebují.

  tesco sbírka   cukety   česká televize