Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Potravinová banka Plzeň je spolek založený 13. 6. 2014 poskytovateli sociálních služeb s působností v Plzeňském kraji. Banka shromažďuje, skladuje a vydává potraviny spolupracujícím charitativním a humanitárním organizacím Plzeňského kraje. Spolek byl založen organizacemi: Diecézní charita Plzeň, Městská charita Plzeň, NADĚJE, DOMUS – Centrum pro rodinu z.s., DIAKONIE ČCE – středisko Západní Čechy, Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky z.s., Oblastní charita Horažďovice, Oblastní charita Klatovy, Oblastní charita Sušice, Oblastní charita Rokycany. Patří do rodiny sítě potravinových bank v Čechách a v srpnu 2014 získala členství v České Federaci potravinových bank.

Potravinová banka Plzeň má za cíl shromažďovat zdarma potraviny, skladovat a přidělovat je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Působí v rámci Plzeňského kraje na základě pověření České Federace Potravinových bank. Díky členství v uvedené federaci se může prokazovat jako potravinová banka a užívat loga České Federace Potravinových bank.

Od roku 2016 je Potravinová banka Plzeň zapojena do Operačního programu potravinové a materiální pomoci II (OP PMP), který je financován z prostředků Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD). Více o projektu zde.

Jak získám potravinovou pomoc – informace pro jednotlivce nebo rodiny 
Jak se stát odběratelem potravinové pomoci z Potravinové banky Plzeň – informace pro organizace